מסלולים והגשות

התחום הייעודי

עד לפני שנים לא רבות, הורגלנו לראות על גבי המסך דמויות המשתייכות לפריפריה או המייצגות קבוצות מיעוט כדמויות אבודות וסובלות, המחפשות את דרכן בעולם, מנסות להיחלץ מהגורל המר אליו נקלעו ולשרוד את המציאות היומיומית הקשה. עם פריצתו למסכים של ז'אנר הקולנוע החברתי השתנתה נקודת המבט! הקולנוע הייעודי-חברתי, באמצעות גל חדש של סרטים שנוצרו בחלקם הגדול בידי יוצרים מהפריפריה, שינה את הסיפור כולו. הוא הפך את תבנית הקורבן על פיה, הסיט את מרכז הכובד מהקורבנות והקשיים ויצר נרטיב חדש המכיל אלמנטים של הנאה וסצנות מסעירות ובועטות מתוך מציאות חיינו. באמצעות היוצרים, שרובם הגיע מהפריפריה, נחשפנו לרבדים נוספים בחצר האחורית של החברה הישראלית. הצופה מתוודע לסיפור חדש ושונה, המכיל הרבה שמחה, יופי וכאב, סיפור שהותיר הרחק מאחוריו סטריאוטיפים ומיתוסים ארוכי שנים. ההסתכלות על האחר הפכה להיות פלטפורמה להתבוננות עצמית, כשהקולנוע החברתי משמש כלי להעברת מסרים חברתיים, העולים תכופות לסדר היום החברתי-ציבורי. הקולנוע הייעודי-חברתי שאת דגלו נושאת "קרן גשר לקולנוע רב תרבותי", שם לנגד עיניו את המטרה להביא את הפריפריה למרכז המסך מתוך הבנה שמה שנמצא היום במיינסטרים יכול להיות הפריפריה של המחר ולהיפך.

הגשות בתחום הייעודי:

הסרט הקצר

כוחו של סרט קצר, בדומה לסוגת הסיפור הקצר, טמון ביכולת שלו להשאיר חותם רגשי עמוק ועוצמתי בלב הצופים מבלי שיידרשו לצפייה ממושכת. ברוח התקופה הנוכחית, כשהמסך הדיגיטלי הקטן תופס לו מקום של כבוד בקרב קהלי הצופים ובעיקר אצל הקהל הצעיר המבקש מקסימום תוכן במינימום זמן, מקבל ז'אנר הסרט הקצר משנה תוקף. הסרט הקצר יכול לעטוף אותך בעצבות או בשמחה בסצנות בודדות ולגרום לך לפתח מערכת יחסים עם הגיבורים. לשם כך, הוא מחויב להיבנות בדיוק וברגישות ופה גם טמונה השפעתו המשמעותית. בנייה רזה ומדויקת נטולת רעש ופטפטת, שכל חלקיה מוקפדים ומהודקים מאפשרת לצופים להיחשף לגיבורים ולסיפור ברובד עמוק ובפרק הזמן הקצר העומד לרשותו. ברחבי העולם זכה ז'אנר הסרט הקצר זה מכבר להכרה ולהערכה ומכאן גם לתקציבים נאים ולפלטפורמות שידור רבות. יותר ויותר במאים מנוסים ובעלי שם לצד במאים הנמצאים בתחילת דרכם, יוצרים סרטים קולנועיים קצרים ומלאי השראה. הסרט הקצר מהווה אבן דרך חשובה וחיונית במסלול התפתחותם של יוצרים צעירים מחד ומאידך מספק כלי משמעותי בידי במאים מנוסים להמשיך וליצור בין סרט ארוך אחד למשנהו.

אין הגשות פתוחות.

מפת הפסטיבלים בתחום הסרט הקצר ↓

סרטי גמר סטודנטים

קרן גשר משקיעה בהפקה ובליווי של סרטי גמר של בוגרי בתי הספר לקולנוע בארץ, מתוך שאיפה לסלול את דרכו של היוצר למסך הגדול ולהטמיע מצוינות קולנועית, כבר בצעדיו הראשונים בתעשיית הקולנוע. עשרות בוגרים יצרו סרטי גמר משובחים בליווי של הקרן ובתמיכתה, סרטים שזיכו אותם בפרסים ובתשבחות בארץ ובחו"ל ואף קטפו פרסים בפסטיבלים שונים ברחבי העולם.

אין הגשות פתוחות.

הסיפור העברי

הגשות בתחום הסיפור העברי:

פרוייקטים מיוחדים

הגשות בתחום הפרוייקטים המיוחדים:

מידע ליוצרים

לנוחיותכם מצורפים טפסים לדוגמא אשר יכולים לסייע לכם בהגשות בתחומים השונים.

צרו עמנו קשר