הסיפור העברי

הסיפור העברי

 

להגשת בקשה

להגשה

להגשת בקשה

הסיפור העברי – מיזם משותף של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, קרן מיימונידיס וקרן אבי חי, שנוצר במטרה לקדם סרטי קולנוע וטלוויזיה ישראליים המציגים את השפע והמגוון שבסיפור היהודי.

מטרות המיזם

המיזם חותר להעמיק את השיח בנושאי יהדות וישראליות במאה ה-21, ומעודד את העיסוק בנרטיבים השאולים מתוך התרבות היהודית והסיפור העברי מראשיתו. 

המיזם בוחן פרוייקטים מתוך תפיסה פלורליסטית הרואה ביהדות סימפוניה רב-קולית, וחותר ליצירה העוסקת בזהות יהודית וישראלית רעננה על צדדיה החזותיים, התרבותיים, האינטלקטואליים והמעשיים.

 

תפקידו של המיזם להעלות על המסך יצירות חדשות, ששורשיהן יונקים מעברה העשיר של המסורת היהודית ושבאפשרותן לספק תשובות קולנועיות מקוריות ומשמעותיות לשאלות אוניברסליות.

 

 

לכל אורך ורוחב ההיסטוריה, התרבות היהודית תרמה מגוון עצום וייחודי של תכנים, יצירות, נרטיבים, סיפורים ודמויות בולטות ופורצות דרך שהתפרסמו בעולם כולו. 

המיזם מעודד פרויקטים שמציעים נקודת מבט חדשה ומקורית על נושא, דמות או טקסט מכונן, ומרחיבים את הדיון אודותיהם.

סרטים זוכי פרסים

 

סרטי וסדרות המיזם, כמו "שטיסל", "נבסו", "ישמח חתני", "גשם בעיניים" זוכים לתשבחות ולהצלחה, נמכרים לערוצים מרכזיים בשוק הבינלאומי ואף קוטפים פרסים בפסטיבלים יוקרתיים ברחבי העולם.

הסטודיו לפיתוח

סדנא בית מדרשית שנועדה לעודד סקרנות ופתיחות לסיפור העברי ולתרבות היהודית ישראלית, בקרב יוצרי אומנויות המסך. הסטודיו, יוזמה מקורית של המיזם, מהווה בית לשיח תרבותי בין היוצרים לבין עצמם וליצירת חיבור מפרה ומרענן עם ערכים מהעושר והמגוון שבתרבות היהודית.

 

המיזם פועל על מנת לפתח ולהצעיד הלאה את הדיאלוג עם התרבות היהודית על ידי יצירה מקורית למסך אשר פונה לקהל רחב, מעוררת דיון ומחשבה, ומערערת את המובן מאליו.  

אירועי קולנוע בקהילה

 

המיזם פועל כדי להרחיב מעגלים של צופים ומקיים אירועי קולנוע בהנחיית יוצרים ושחקנים, בבתי הספר ובפריפריה במטרה להנגיש את הסרטים למגוון רחב של קהלים חדשים. 

 

יוזמות מיוחדות בתחום