נמצאו 17 סרטים בתגית "אמהרית".
בשם השם
סרט הבוחן את היחס שנותנים אנשים לשמם ולשם בכלל. באמצעות סיפורו האישי של יוצר הסרט, אשר חזר לשמו המקורי באמהרית ודרך מפגש עם חבריו, נוגע הסרט במשמעויות השונות הנלוות לשינוי שמותיהם של עולי אתיופיה ושמות של אנשים בכלל.

קרא עוד >>
על פני המים
סיפורן של שלוש נשים הקשורות בחוטים בלתי נראים של בדידות עמוקה. שירה , בחורה אתיופית דתיה, מאורסת לבחור אשכנזי. חודש לפני החתונה עומדת בפני החלטה קשה . בלה, בחורה עם דימוי עצמי נמוך מתמודדת עם מערכת יחסים מורכבת עם אמה. נעמי, אישה מבוגרת המחכה לבנה מרדכי שיבוא, אך מרדכי אף פעם לא מגיע.

קרא עוד >>
שער האירו
הסרט עוסק בחלומם של שני נערים - השוער מהדי זועבי וישראל אגוס, בן לעדה האתיופית מנתניה - להפוך לכוכבי כדורגל, ודרך החלום הזה הם מגלים חלום מסוג אחר לחלוטין - של כסף ושל התמסחרות, של רצון להיות עשירים.

קרא עוד >>
ירוק צהוב אדום
קבוצת היפ-הופ של עולים מאתיופיה בנתיבות. במשך 3 שנים עקב הבמאי אחר קבוצת נערים מנתיבות, עולים מאתיופיה, היוצרת היפ-הופ ישראלי. הסרט מציג את יצירתם, לאור הקונפליקטים בחייהם.

קרא עוד >>
עלים אדומים
מסגניו טדלה, אלמן טרי, בן 74, עלה מאתיופיה לישראל לפני 28 שנה עם אשתו ושלושת ילדיו. לאחר מות אשתו מסגניו מוכר את הבית ויוצא למסע בין בתי ילדיו על מנת לבלות בביתם את הזמן שנותר לו. ההתנגשות האלימה בין התרבות והערכים האתיופים עליהם שמר באדיקות ואותם האמין כי הנחיל לילדיו, אל מול המציאות האכזרית שטופחת...

קרא עוד >>
משמרת לילה
שכונה אחת, שוטר אחד, לילה אחד.
שכונת קריית-משה שברחובות היא ללא ספק השכונה ההומוגנית ביותר בישראל, תמיד היתה כך. אף אחד לא הגדיר זאת בצורה רשמית, אך כשמסתכלים על ההיסטוריה של השכונה מגלים שכמעט מדי עשור התחלפה בקריית-משה האוכלוסייה, וכמעט תמיד היא נשארה הומוגנית: פעם ניצולי שואה, אחר כך עולים ממדינו...


קרא עוד >>
קיץ 89
בטי, ילדה בת 10, בת למשפחת עולים מאתיופיה, חיה עם אביה, סבה וסבתה בשכונת עוני מעורבת בלוד. יום אחד, באקראי, עדה בטי לאירוע אלים במיוחד.

פותח והופק במסגרת המיזם "החצר האחורית" בשיתוף קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו וקרן רבינוביץ'.


קרא עוד >>
אצלנו
אסגדו האתיופית מתפרנסת מניקוי ביתי עשירים ובתה בת ה-17 מצטרפת לאחר שעות הלימודים. במהלך ניקיון הן משתעשעות עם מיקרופון שמצאו ועד מהרה הכול משתבש. אסגדו מוצאת את עצמה מול דילמה מוסרית וכלכלית שתקבע את יחסיה עם ביתה.

קרא עוד >>
מולו
מולו הוא שמה של אישה עולה מאתיופיה, שעיקר עיסוקה בהכנת אנג'רה (מאכל אתיופי מסורתי) ובקליעת סלים וקישוטי קש אמנותיים. כשמולו מגלה שהיא בהריון, בתה הגדולה, סטודנטית באוניברסיטה, דוחקת בה להפסיק את ההריון ולא להשתעבד לילד נוסף. אבל בחברה המסורתית של מולו העניין אינו פשוט, והיא מנסה להסתיר את הריונה מגנ...

קרא עוד >>
חדר משלך: הגן המפליג למרחקים - אידה פינק
הסרט הגן המפליג למרחקים הוא אודות אידה פינק, מהסופרות הישראליות הגדולות, שבלשונה הזכה, בשפה הפולנית, מספרת על תקופת השואה, מתוך נגיעה בזוועה ואי ויתור על העידון והיופי. הסרט מראה את הזהות בין חייה למציאות המתוארת ביצירתה, ומשקף את האיכויות המוסיקליות והקולנועיות של סיפוריה.

ביתה של אידה פינק בחולון...


קרא עוד >>