נמצאו 30 סרטים בתגית "מגדר".
סופת חול
אחלאם (18), בחורה בדואית מלאת חיים וכריזמה, מוצאת את עצמה כלואה בתוך ביתה ומאורסת לגבר אותו לא פגשה מעולם, לאחר שמשפחתה מגלה שהיא ניהלה רומן מאחורי גבם. יחד עם אמה, אשר סובלת באותה העת מנישואיו השניים של אב המשפחה לאישה נוספת, היא יוצאת להילחם מתוך ניסיון למנוע את הגזרה המרה.

קרא עוד >>
גוף שלישי
הסרט מלווה את סוזן במסע שלה לגילוי וגיבוש זהותה, ועובד בשני צירים מרכזיים. האחד – הסיפור האישי של סוזן, ופעילותה החברתית. סוזן מקימה מתןך הצורך שלה קהילת אינטרסקס פעילה, ומעלה לדיון ציבורי נושאים "לא נוחים".
הציר השני הוא סיפורו של עופר, אינטרסקס עם סיפור חיים הפוך משל סוזן, המשמש כדמות מראה מעוררת השראה.


קרא עוד >>
מלכה
מלכה כלואה בתוך מצוקת נפשה העייפה והאילמת שעדיין לא מכירה את עצמה, את כוחותיה ואת יופיה והיא אינה מסוגלת לצאת מפתח ביתה. בזכות ההדהוד של קול שירתה שלה, שנשמע כל הזמן באזניה ומספר לה את סיפור חייה, היא נזכרת במי שהיא באמת, נשמה יקרה ומוארת, נסיכה אהובה שאביה מצפה לשובה אל מקומה האמיתי בחזרה.

קרא עוד >>
יחסים דיגיטליים
יחסים דיגיטליים" היא הסדרה השביעית המופקת במסגרת הפרויקט התיעודי חברתי של החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב. הסדרה מורכבת מ12 סרטים שבוימו על ידי תלמידי החוג בתואר הראשון והשני, ועוסקים במערכות יחסים שונות בעידן הדיגטלי.

קרא עוד >>
לידה שקטה
הסרט עוסק במה שמכונה "לידה שקטה"- הפסקת ההיריון בשלבים מתקדמים, התגובות, ההתמודדויות ומה שמגיע עם זה.

קרא עוד >>
להתראות נעורים שלום אהבה
נער עירוני נשלח לבית סבו הרפתן שמתגורר במושב מרוחק, על רקע מלחמת המפרץ הראשונה.
המפגש בין הנער, יוני קמיסה, עם האופי התל אביבי ,לסבו, יוסף, טוניסאי שמרן בעל אופי קשה, הוא לא פשוט ליוני: יוסף, פטריארך מהזן הישן בעל דעות מוצקות על גבריות, לא מסתיר את הבוז שלו ליוני: על חזותו והתנהגותו הלא גברית בעיני...


קרא עוד >>
האל הנעדר
הסרט מציג לקהל הרחב את ההומנזים היהודי של עמנואל לוינס (1906-1995), מגדולי הפילוסופים במאה ה-20, ששילב בין לקחי השואה לחוכמת התלמוד ולפילוסופיה המערבית בת-זמננו. הקו המנחה של הסרט מציג את התפיסה הלוינסית של "אתיקה כאופטיקה", שמחברת בין האיסור התנ"כי על עשיית תמונה לבין הניתוח הפילוסופי של לוינס לפני...

קרא עוד >>
העולם מתדפק בדלת
אריה, עולה חדש מרוסיה לוקח בבוקר שבת את בנו צדי בן ה-8 ויחד עם נוסעים במונית שירות לתל אביב, כדי לחפש עזרה. יחד הם יעברו את היום ורק בבוקר של היום שלמחרת הם ישכילו להבין, שלמרות הכול, לפחות יש להם האחד את השני.

קרא עוד >>
בעין הסערה
באסם ורמי, פלסטינאי וישראלי היו בעבר לוחמים מסורים המוכנים להרוג ולהיהרג אחד על ידי השני למען מדינותיהם. כל אחד מהם התמודד עם מחיר המלחמה כאשר בנותיהן נהרגו במהלך הסכסוך. כאשר נותרו עם הכאב הנורא של האבל, הם בחרו לעשות את הבלתי צפוי. הם יצאו למסע משותף לטובת דו קיום בין העמים כנגד כל הסיכויים .

קרא עוד >>
סוסיא
מוחמד נוואג'עה, פלסטיני בן שישים, ובנו הצעיר נסר, מגיעים לאתר ארכיאולוגי בדרום הר חברון בו מוצגים שרידיו של סוסיא, ישוב יהודי מהתקופה הרומית- ביזנטית, וקונים כרטיסי כניסה. זאת דרכם היחידה לשוב אל כפר הולדתם הנטוש, אליו לא נכנסו מזה כחצי יובל, עד אותו היום.15 דקות, עברית וערבית,תרגום לאנגלית, 2...


קרא עוד >>