נמצאו 13 סרטים בתגית "החברה החרדית".
עקרה
נעמי, אישה חרדית נשואה, נדרשת להכנס למשימת חייה, האימהות. היא צעירה, לא בשלה והיא כבר גידלה ילדים בשלב מוקדם של חייה, כאחות גדולה במשפחה חרדית אדוקה וגדולה.
אבל נעמי בת ה-22 מחוייבת לאידאל החברתי.
בשקט בשקט היא חולקת את כאבה, את תובנותיה עם כל העולם, רק לקרובים שלה היא לא מספרת על מחשבותיה ועל ההחלט...


קרא עוד >>
החולמות
הסרט מתמקד בשתי נשים חרדיות, תקוה סטולוף, שחקנית חרדית בת 43 ובעלת סלון פאות, אם לחמישה ילדים המתגוררת בנוה יעקב בירושלים שהגשימה בגיל מאוחר את חלומה והייתה לשחקנית. השנייה היא רוחמה מנדליאל, במאית הסרט החרדי סגורים, חסידת ברסלב ואם לחמישה ילדים, מתגוררת במודיעין עילית.

קרא עוד >>
זרע קודש
מסע אישי ומטלטל של הבמאי החרדי אור ישר עבור בנו המתבגר שהגיע לגיל חינוך, בעקבות אחד מהאיסורים הקשים, החשובים והמורכבים ביותר ביהדות – הוצאת זרע לבטלה, שנחשב לעוון החמור ביותר בתורה! הסרט חושף בפעם הראשונה את הדרך בה מתמודדים רבנים, מחנכים והורים בתוך הקהילה החרדית בהכשרת ילדיהם למניעת אוננות מברית ה...

קרא עוד >>
רדוף
מנחם רוט, במאי הסרט, היה קורבן לתקיפה מינית בהיותו נער בישיבה חסידית. לאחר עשרים שנה הוא מחליט ליצור קשר עם התוקף ומפתח עמו מערכת יחסים טעונה. במקביל הוא מתעד את המשבר בחייו המפוצלים בין תרבות חסידית וחילונית, ובין מערכות יחסים רומנטיות מקבילות. התוצר הוא פורטרט עצמי אמיץ שבו המצלמה הופכת לכלי לוכד וגואל.

קרא עוד >>
דרייבר
נחמן, מאכער חרדי המתפרנס מהסעות "שנור" עבור נזקקים, יוצא ברכבו לסיבוב תרומות יחד עם שעיה, חבר-ילדות שנזקק בדחיפות לכסף בשל מחלה קשה.
התנאים ברורים: בכל ההכנסות מתחלקים השנים שווה בשווה. לנסיעה מצטרפת חוי, חברתו של נחמן אותה הוא מציג בפני שעיה כבִּתו, והמסע הלילי בוולוו כחולה וישנה, הופך למסע קיומי ב...


קרא עוד >>
אחותי את
רוחי, הבת המוצלחת במשפחה חרדית
מגלה שמשהו מוזר קורה עם השידוך שלה.
האם זה קשור לאחותה עם התסמונת דאון?


קרא עוד >>
החולמות
רוחמה ותקווה החרדיות, האחת מורה והשניה בעלת סלון פאות, יוצאות להגשים את חלומן ליצור קולנוע בחברה הסגורה בה הן חיות. רוחמה כותבת ומפיקה את סרטה הראשון ותקווה מתכוננת לתפקידה הראשון כשחקנית. האם ימצאו את החופש ביצירה? וכיצד יצליחו להשמיע את קולן בעולם נוקשה של מגבלות ואיסורים?

קרא עוד >>
צולם ביום חול
שלושת הסרטים בטרילוגיה: חֲרֵדוֹת, גיוואלד ודת.קום, מאפשרים לראשונה לחברה החרדית לספר את סיפורה, אל מול האתגרים והאמוציות שמציבות מולה המדינה, הכלכלה המודרנית והתרבות החילונית. הסדרה עוקבת אחר פעלם והשקפת-עולמם של שש דמויות מפתח בזרמים השונים של החרדיות; מאנשי העדה החרדית האנטי ציוניים ועד לאלו הלוקח...

קרא עוד >>
פירר - שאלה אחת קטנה
כאלף איש מבקשים את עצתו הרפואית של הרב אלימלך אברהם פירר בכל יום. הוא יכול "לקבל" 100 איש בטלפון, פקס ובאופן אישי. ללא כל ידע אקדמי רפואי, האיש בן ה ה- 54 פועל כבר 30 שנה למען אנשים חולים, ומאלץ לעתים רופאים לבדוק מחדש את קביעותיהם.למרות שהוא סופג מדי פעם בקורת מרופאים, אנשי רפואה נוהגים גם להתייעץ איתו.


קרא עוד >>
יואל, ישראל והפשקווילים
פשקוויל הוא טקסט מחאה מודפס המודבק על קירות, זו התקשורת החרדית הממלאת את מקום הטלוויזיה, הרדיו והאינטרנט. ישראל קלצ`קין בעליו של בית דפוס, ניסח, שיכתב והדפיס מאות ואלפים בחייו. יואל קרויס אוסף את הפשקווילים האלה 20 שנה ויש לו למעלה מ- 20,000. יואל הוא הנציג הכי אותנטי של נטורי קרתא, זרם אנטי ציוני ק...

קרא עוד >>