תהילים

חממה ליוצרים בפריפריה ביוזמת משרד התרבות וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי ובשת"פ קרן אבי חי ובית אבי חי.
מטרתה של חממת "תהילים" להרחיב את מקורות ההשראה של היוצרים ולהזמין בחינת נקודות מפגש בין הטקסט לבין העשייה המודרנית, ולאפשר למשתתפים עיבוד של הטקסטים היהודיים לכדי יצירה קולנועית.  
עורך הפרויקט והחונך הראשי – שבי גביזון.
החממה מנתה את  11 היוצרים הבאים , אשר פיתחו תסריטים לסרט קצר המבוסס על אחד ממזמורי תהילים: אליאב מייסון, אלמורק מרשה, אסף סבן, דוד גברו, מורן איפרגן, הדס נוימן, יעל שמידט, יעל קיים, רועי כהן, אורי גרודר, אוהד זקבך ומרים אדלר. 
החממה התנהלה במתכונת בית מדרש, וזו זימנה ליוצרים חוויית לימוד ייחודית, המשלבת את דרך הלימוד המסורתית בהקשרים תרבותיים מודרניים, תוך שימוש במגוון מקורות.
היוצרים השתתפו בסדנה מרוכזת בת שלושה ימים שנערכה בעיר ערד. את מפגשי ההעשרה בסדנה הנחו יובל ריבלין ואפרת טננבאום, ובמסגרתה נערכו גם הרצאות ומפגשים – בין היתר בהשתתפות הסופר עמוס עוז (על יצירות ספרותיות כמקור השראה), הרב דב זינגר (מקומו של ספר תהילים בעולם האמוני), יואל קמינסקי (על הסרט הקצר) ויונתן בר גיורא (על הקשר בין הטקסט למוסיקה: הלחנת מזמורי תהילים עם יוסי בנאי). 
הפרויקטים נמצאים בשלבים סופיים של תהליך הפיתוח. 6 פרויקטים ייבחרו בסופו של התהליך לקבלת מענק הפקה לסרט קצר. הסרטים יוקרנו וישודרו כפי שהם בנפרד, ו/או יקובצו לסרט אחד באורך מלא.