אנימה-דוק

מיזם מיוחד לקידום יצירה מקורית בתחום האנימציה הדוקומנטרית, ביוזמת קרן גשר לקולנוע רב תרבותי ופסטיבל דוקאביב.

בעשור האחרון הבשיל בעולם מודל חדש של אנימציה דוקומנטרית, המשלבת את המדיה הקולנועית-דוקומנטרית עם יכולותיה המיוחדות של האנימציה המודרנית. מגוון הנושאים הדוקומנטרים שמייצרת המציאות הישראלית, לצד ההשתכללות המטאורית שחלה בישראל בכל הקשור למיומנויות הטכנולוגיות של האנימציה לסוגיה השונים, מהווים קרקע פורייה ליצירת סרטי איכות מקוריים, אשר יהוו תוספת משמעותית לעשייה הקולנועית והאמנותית בישראל

במסגרת המיזם, אשר הוכרז בפסטיבל דוקאביב 2011, נערכה סדנת אמן עם המאייר והצייר פול פירלינגר. כמו כן, נפתח מועד מיוחד לפיתוח והפקת סרטי אנימציה דוקומנטרית, במסגרתו הוענקו מענקים בסך כולל של 30,000 ₪.
 
מענק פיתוח ליוצר עצמאי הוענק לפרויקט "לחם וצנוניות" של היוצרת טל לוטן, אשר מתעדת ברגישות ובאופן פיוטי את זיכרונותיה של סבתה ממחנה ריכוז נאצי בצ'כיה.
 
מענק הפקה לסרט גמר סטודנטים הוענק ליוצרות יעל דקל ולירן קפל לסרטן "ניושה", אשר באמצעות שילוב טכניקות אנימציה המערבבות חלום ומציאות, הן מביאות את סיפורה האישי של ניושה (נעמי) בת העשר, שנאלצת להתמודד עם מציאות איומה של מלחמה חסרת רחמים ועם האמונה הנאיבית שזוג נעליה החדשות הציל את חייה.