פרויקט מנה ראשונה הנו פלטפורמה איכותית, ראשונה מסוגה בישראל, לקידום סרטי קולנוע ישראליים קצרים והקרנתם בסינמטקים ברחבי הארץ. מטרת הפרויקט, אשר הושק ב- 2012, לחשוף ולהנגיש את ז'אנר הסרט הקצר בישראל, כנהוג במרכזי התרבות המתקדמים בעולם. מנה ראשונה ממשיכה להקרין את סרטי הפרויקט לקהלים מגוונים ברחבי הארץ, וכך חושפת את הקהל לפורמט הקולנועי הייחודי הזה, ומעניקה ליצירות, וליוצרים במה ראויה להקרנה.

 

היצירות הכלולות בפרויקט נבחרו בקפידה ובזכות אופיו של המדיום הקצר הן נועזות, חדשניות, מקוריות ובעלות אמירה. הסרטים בפרויקט מגוונים ומכל סוגי הז'אנר: דרמה, קומדיה, תיעודי ואנימציה. כיום, קטלוג "מנה ראשונה" מונה למעלה ממאתיים סרטים פרי יצירתם של במאים מוערכים ומבטיחים.

 

 

 

 

אתר מנה ראשונה הינו אתר פעיל ומתחדש ומשמש גם את מנהלי התוכן של הסינמטקים והפסטיבלים אשר יכולים בלחיצת כפתור לצפות ולבחור את סרטי "מנה ראשונה"המועדפים עליהם.

 

 

לאתר מנה ראשונה

 

במסגרת המיזם מופץ אחת לחודש ניוזלטר המוקדש כל כולו לפורמט הקצר: מידע על פריסת הסרטים הקצרים החדשים המוקרנים בסינמטקים, עדכונים על היוזמות הקשורות למיזם, קולות קוראים לסרטים קצרים, ראיונות עם אנשי תרבות והמלצות של יוצרי סרטים לסרטים קצרים מהארץ ומהעולם.

 

ניוזלטר יולי 2017

ניוזלטר אוגוסט 2017 

ניוזלטר ספטמבר 2017