בשנים האחרונות אנו עדים להכרה הרחבה בז'אנר הסרט הקצר בארץ ובעולם. כמו הסיפור הקצר,  כך הסרט הקצר הינו סוגה אמנותית העומדת בפני עצמה; הוא איננו פיצ'ר מקוצר והוא אינו קדימון לסרט ארוך.  הסרט הקצר הוא אמצעי לחקור צורה סיפורית, להעביר רגשות, חוויה או רעיון מסוים בצורה קצרה וקולחת.

 

בכל רחבי העולם, יוצרים מנוסים ובעלי שם לצד במאים בתחילת דרכם, יוצרים סרטים קצרים קולנועיים ומלאי השראה. הסרט הקצר פורח, מתפתחות פלטפורמות ייחודיות לסרטים קצרים, פסטיבלים מוקדשים אך ורק לקולנוע הקצר וכל פסטיבל ראוי מקיים מסגרת תחרותית לסרטים קצרים. הסרט הקצר מהווה אבן דרך חיונית במסלול ההתפתחות של יוצרים צעירים בתחילת דרכם. כמו כן הוא מאפשר לבמאים מנוסים להפעיל את המנגנון היצירתי שלהם בין סרט ארוך אחד למשנהו.

 

קרן גשר לקולנוע רב תרבותי מקדמת את ז'אנר הסרט הקצר למעלה מעשור, וסייעה למיצובו ולקידומו בכל הערוצים והמסלולים העומדים לרשותה. האסטרטגיה לפיה פועלת הקרן, הינה הקפדה על פעילות רחבה ומגוונת, הנותנת מענה בכל הערוצים הנדרשים למיצובה של היצירה הקולנועית הקצרה במגוון ערוצים ביניהם – מסלול פיתוח ומסלול הפקה; חממות וסדנאות עבודה לפיתוח תסריטים, במסלול שיווק והפצה כדוגמת המיזם הייחודי "מנה ראשונה" להקרנת סרט קצר לפני סרט ארוך בבתי הקולנוע ובמסגרת המיזם "קולנונע" להקרנת סרטים ביישובי ספר ובפריפריה, מענקים, מיזמים ומועדים מיוחדים, כנסים, סדנאות אומן ועוד.

 

 

 הקרן משקיעה בפרויקטים על פי נוהל תמיכות פומבי ושוויוני, במסגרת הגשה על פי דרישות המתפרסמות מבעוד מועד והמיועדות לציבור הרחב ובכפוף לקריטריונים מקצועיים ולהמלצות הלקטורים הבוחנים את ההצעות. הקרן דוגלת בפתיחות, בפלורליזם ובמתן ביטוי למגוון של יוצרים וסגנונות.

בנוסף להשקעה במסגרת התקציב הציבורי ובמטרה להגדיל את סכומי ההשקעה בסרטים ולהרחיב את אפיקי ההשקעה העומדים לרשות היוצרים, קרן גשר פועלת לגייס מקורות מימון נוספים באמצעות שיתופי פעולה וגופים פרטיים בעלי זיקה לתחום ולנושא הסרט.

 

 יוצרים ויוצרות יקרים ויקרות, לאור ההגשות הרבות וחוסר הבהירות התקציבית, ועל מנת להמשיך ולתת מענה הולם ובטווח זמן סביר, בשלב זה לא ייבחנו הצעות חדשות שיוגשו במסגרת המועד הכללי של תחום הסרט הקצר.

פרטים לגבי פתיחת המערכת להגשות יעודכנו באתר ובפייסבוק הקרן ובאתרי האיגודים המקצועיים.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בקשה

 

 המסלול סגור כרגע